Gepubliceerd op 27th Apr 2018
Gewijzigd op 2nd Aug 2023
Wat is filigraan sieraden? — Definitie van filigraan
Bent u een echte liefhebber van unieke, opvallende sieraden? Zo ja, dan heeft u waarschijnlijk het gevoel dat uw ketting of armband exclusief van u is — het is speciaal voor u gemaakt! Er zijn een aantal geweldige sieraden, maar Filigree is een type sieraden dat echt opvalt; het is ongelooflijk uniek en prachtig ontworpen. Laten we eens nader bekijken wat deze stijl sieraden is en hoe het wordt gemaakt.
Wat is filigraan eigenlijk?
Filigraan sieraden zijn een uniek stuk dat handgemaakte gedraaide draden van edelmetaal in het ontwerp verwerkt. Het metaal wordt vervolgens gesoldeerd aan de gouden of zilveren sieraden en kan de vorm aannemen van kantversieringen, prachtig rolwerk, symmetrische Art Deco-stijl ontwerpen, naast andere verbazingwekkende motieven. Het is goed om te benadrukken dat Filigraan ook kan worden gebruikt om elk patroon in sieraden te beschrijven dat als delicaat en verfijnd kan worden gezien.
Geschiedenis van filigraan sieraden
Filigraan is een ongelooflijk oude kunstvorm met een rijke geschiedenis in sieradenontwerp en daarbuiten. Het is afgebeeld op andere dingen zoals trofeeën, kommen en knopen met filigraanpatronen ter decoratie. Filigraan sieraden werden ontdekt en opgegraven in het oude Mesopotamië en dit was ongeveer 5000 jaar geleden. Filigraan was ook populair in de Romeinse tijd en verspreidde zich over het hele rijk.
In de toekomst begonnen sieradenontwerpers met het creëren van sierstukken met complexe ontwerpen, waarbij ze inspiratie haalden uit oude Filigree-kunst en kantontwerpen. Als u ooit twijfelt over de ontwerpvaardigheden van oude ambachtslieden, raden we u aan naar het British Museum te gaan en te genieten van de schoonheid van Filigree-ontwerpen uit de 6e tot 3e eeuw v.Chr.
Hoe maak je filigraan - het perspectief van de juwelier
Het begint met het uitrekken van het metaal totdat het een heel fijne draad vormt. De juwelier neemt dan een klein stukje en draait en buigt het metaal in een vorm die zijn fantasie prikkelt. Het is ook goed om te weten dat de juwelier ervoor kan kiezen om veel stukken aan elkaar te verbinden of zelfs kleine kralen aan de mix toe te voegen. Ten slotte gebruiken ze een brander om de draden aan elkaar te solderen om het prachtige sieraad te creëren.
Dat was een korte samenvatting van Filigree sieraden en het vermoeiende werk dat gepaard gaat met het maken van zulke prachtige sieraden. We hopen dat u ervan genoten hebt!
WINKEL VOOR FILIGRAAN SIERADEN
Zoek op Gemstone Encyclopedia
Gerelateerde veilingen
gerelateerde artikelen
Jade is een prachtige steen die veel verschillende kleuren kan hebben, waaronder groen, oranje of wit. Leer hoe je Jade kunt testen om te zien of het echt is.
9th May 2018
Amethist is een kwartsmineraal in verschillende tinten opvallend paars. Leer meer over de geschiedenis, eigenschappen, waarde en toepassingen van de edelsteen in deze informatieve gids!
5th May 2021
De carnelian steen is een chalcedoon mineraal dat bekend staat om zijn vurige oranje kleuren. Leer alles over de betekenis, geschiedenis en eigenschappen van carnelian in deze handige gids!
26th Feb 2021
Laatste artikels
Tantaliet is een groep rode, bruine of zwarte mineralen die het zeldzame en waardevolle element tantaal bevatten. Ontdek de toepassingen, geschiedenis, prijzen en eigenschappen van tantaliet edelstenen in deze gids!
11th Nov 2024
Hodgkinsonite is een zeer zeldzame edelsteen voor verzamelaars, bekend om zijn levendige roze of paarse tinten, alleen te vinden in New Jersey, VS. Leer de prijzen, geschiedenis, eigenschappen en eigenschappen van hodgkinsonite in deze gids!
9th Jun 2024
Canasiet is een zeldzaam mineraal dat meestal wordt aangetroffen als groenachtig-gele insluitsels in charoiet, maar ook bekend staat als een paarse edelsteen. Leer de geschiedenis, variëteiten, eigenschappen en prijzen van canasiet in deze gids.
27th May 2024
Artikelcategorieën
How To's is where you will find helpful articles from gem Rock Auctions on how to cut gemstones, select gemstones and buy gemstones.
9 artikelen