Gepubliceerd op 9th May 2018
Gewijzigd op 2nd Aug 2023
Alternatieven voor diamanten: niet-traditionele verlovings- en trouwringen
"Laat me je ring zien!" is vaak het eerste wat een stel hoort als ze hun verloving aankondigen, en in de meeste gevallen bevat die ring een diamant. Hoewel diamanten al jarenlang de traditionele keuze zijn, kiezen stellen steeds vaker voor edelstenen om een aantal redenen. Edelstenen zijn niet alleen betaalbaarder dan diamanten, maar bieden ook een breder scala aan keuzes in vorm en kleur.
Ethische en milieuoverwegingen kunnen een extra motief zijn om te kiezen voor een diamantalternatief. Als u een ring voor uw geliefde uitkiest en op zoek bent naar iets dat uniek is, overweeg dan om een ring te kopen die versierd is met de ideale edelsteen voordat u de vraag stelt.
Diamanten waren niet altijd de traditionele keuze
In de jaren 1400 waren diamanten verlovingsringen alleen beschikbaar en betaalbaar voor de extreem rijken. Het bedrijf De Beers veranderde de exclusiviteit van de diamanten verlovingsring toen ze in de jaren 1930 een nieuwe marketingcampagne voerden. Na het uitvoeren van een onderzoek ontdekte De Beers dat mensen diamanten associeerden met een langdurige verbintenis en blijvende romantiek, wat De Beers benadrukte in hun advertenties - en zo werden diamanten verlovingsringen de moderne standaard.
Drie overwegingen bij het selecteren van een diamantalternatief
Hoewel niet iedereen drie maanden salaris kan uitgeven aan een verlovingsring, is er een stijgende trend in een voorkeur voor minder traditionele ringen met een voorkeur voor iets dat uniek is. Hier zijn een paar overwegingen om in gedachten te houden bij het selecteren van een diamantalternatief voor een niet-traditionele verlovingsring:
- Budget bepaalt het soort ring dat u wilt kopen. Diamanten zijn momenteel een van de duurste edelstenen ter wereld, wat voornamelijk komt door hun glans en duurzaamheid. Veel factoren hebben invloed op de werkelijke prijs van de diamant, maar gemiddeld kost het meer dan $ 12.000 per karaat. Diamantprijzen worden bepaald door karaat, helderheid, kleur en slijpvorm, in de hele sector bekend als de vier C's. Edelsteenprijzen zijn gebaseerd op het karaat of gewicht en de zeldzaamheid van de steen. Als vuistregel geldt dat edelstenen bijna altijd goedkoper zijn dan diamanten; er zijn echter even dure edelstenen over de hele wereld verkrijgbaar.
- Hardheid en duurzaamheid zijn belangrijke factoren bij het selecteren van een edelsteen voor een trouw- en verlovingsring, omdat ze elke dag worden gedragen, waardoor de edelsteen wordt blootgesteld aan het risico op schade. Hoewel diamanten een 10 krijgen, de hoogste beoordeling op de schaal van Mohs voor minerale hardheid, en populair zijn vanwege die hardheid en duurzaamheid, zijn ze niet de enige optie. Er zijn andere edelstenen die net zo duurzaam zijn voor dagelijks gebruik. Bovenaan de schaal van Mohs staan, samen met diamanten, robijnen, saffieren, aquamarijnen, smaragden, spinellen en meer.
- Helderheid is minder belangrijk bij gekleurde edelstenen vergeleken met diamanten. Bij het selecteren van een gekleurde edelsteen is het belangrijkste om op te letten of de kleur de tint is die u mooi vindt.
Saffier Verlovingsringen
Met een hardheid van 9 van de 10 op de schaal van Mohs en schittering in bijna alle kleuren van de regenboog, is een saffier de populairste edelsteen voor gebruik in ringen. Traditioneel worden blauwe saffieren uit Sri Lanka en Kasjmir zeer gewaardeerd, maar Oostenrijkse saffieren worden steeds populairder, vooral vanwege hun meer exotische kleuren zoals groen en geel.
Robijnrode verlovingsringen
Eind 2016 hief de Amerikaanse overheid een verbod op de import van Birmese robijnen en jade op, waardoor het een algemeen verkrijgbare edelsteen werd. Robijn staat op een 9 van de 10 op de hardheidsschaal van Mohs, waardoor het een edelsteen is die je elke dag kunt dragen zonder dat je bang hoeft te zijn dat hij snel beschadigd raakt. Qua kleur is een robijn die puur rood is zonder een vleugje roze of paars erg kostbaar, terwijl goedkopere robijnen een lichtroze tint hebben. Robijnen hoeven ook niet alleen voor verlovings- of trouwringen te zijn: Wist je dat robijn traditioneel de edelsteen is voor een 40-jarig huwelijksjubileum ?
Spinel Verlovingsringen
Spinel is populair sinds het begin van de jaren 2000 en is een nieuwe edelsteen die erg duurzaam is en een score van 8 uit 10 op de schaal van Mohs heeft. Spinel wordt samen met robijnen gevonden en komt van veel locaties over de hele wereld. De meest opvallende spinellen komen uit Birma, Tanzania en Tadzjikistan. Als het op kleur aankomt, weet dan dat de rode spinellen uit Birma kunnen wedijveren met de intensiteit van een rode robijn; de roze spinellen uit Tanzania en Tadzjikistan worden echter steeds populairder.
Omdat de meeste edelstenen in verschillende tinten verkrijgbaar zijn, zeggen experts dat je verliefd moet worden op een kleur, niet op een edelsteen. Het kiezen van een edelsteen voor je verlovingsring biedt eindeloze opties om iets te vinden dat past bij jouw unieke liefde en stijl, dus ontdek de juiste edelsteen om van je verlovingsring iets te maken om een leven lang te koesteren.
WINKELEN VOOR VERLOVINGSRINGEN
Zoek op Gemstone Encyclopedia
Gerelateerde veilingen
gerelateerde artikelen
Azotische behandeling van Topaas en Kwarts is een behandeling die een laagje kleur over een edelsteen creëert. Leer meer over deze behandeling en bekijk onze stenen te koop.
8th May 2018
Er zijn veel behandelingen voor parels die hun uiterlijk veranderen. De meeste van deze behandelingen zijn acceptabel. Leer meer over deze edelsteen en blader door de prachtig geslepen stenen die we te koop hebben.
12th Jun 2018
Tahitiaanse parels zijn prachtige donkergekleurde parels die in veel verschillende vormen, maten en kleuren voorkomen. Kom meer te weten over deze edelsteen en bekijk de prachtige parels die we te koop aanbieden.
9th May 2018
Laatste artikels
Tantaliet is een groep rode, bruine of zwarte mineralen die het zeldzame en waardevolle element tantaal bevatten. Ontdek de toepassingen, geschiedenis, prijzen en eigenschappen van tantaliet edelstenen in deze gids!
11th Nov 2024
Hodgkinsonite is een zeer zeldzame edelsteen voor verzamelaars, bekend om zijn levendige roze of paarse tinten, alleen te vinden in New Jersey, VS. Leer de prijzen, geschiedenis, eigenschappen en eigenschappen van hodgkinsonite in deze gids!
9th Jun 2024
Canasiet is een zeldzaam mineraal dat meestal wordt aangetroffen als groenachtig-gele insluitsels in charoiet, maar ook bekend staat als een paarse edelsteen. Leer de geschiedenis, variëteiten, eigenschappen en prijzen van canasiet in deze gids.
27th May 2024
Artikelcategorieën
How To's is where you will find helpful articles from gem Rock Auctions on how to cut gemstones, select gemstones and buy gemstones.
9 artikelen